Pieejamības rīki

Vārda dienu šodien svin: Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts

KA2 e-management

KA229 Interests and hobbies

 


Mobilitāte Grieķijā 23.02.2023. - 26.02.2023.

Mūsu skolas komanda, 4.b klasesskolnieces Taisija Averina, Milana Beļikova, Ieva Rošiore un skolotājas Jekaterina Leskavniece un Jeļena Fjodorova, piedalījās Erasmus+ projekta “ Think and Create your own Hobbies” 6.noslēguma aktivitātē Grieķijā , piejūras polsētā Volosā.Skolēni aktīvi iesaistījās mūzikālo instrumentu veidošanā, kā arī teātra un deju darbnīcās. Iepazinām Volosas vēsturi , devāmies Meteora kalnos,kā arī apmeklējām nacisnālos ciematus: Portaria un Makrinitsa.


 Mobilitāte Spānijā 12.12.2022.- 12.12.2022.

ERASMUS+ projekta "Think and create your own hobbies" 5.aktivitāte notika Spānijā, Villarejo de Salvanes no 12.decembra līdz 15.decembrim.Turp devās trīs 4.b klases skolnieces, Zlata Grohovska, Melānija Franka, Noemi Koniševa, un skolotājas, Jekaterina Leskavniece un Ligita Tamaļūna.

Pirmdien, 12.decembrī mums prezentēja valsts un reģiona ievērojamākās vietas, apskatījām skolu un darbojāmies darbnīcās, devāmies uz vietējo olīvu pārstrādes rūpnīcu. Pusdienās baudījām spāņu tradicionālo ēdienu - paelja. Pēc pusdienām devāmies ekskursijā un apskatījām Villarejo de Salvanes ievērojamākās vietas - pili un muzeju.

Otrdien, 13.janvarī devāmies uz Madridi. Apskatījām Servantesa pieminekli, Madrides karalisko pili, Almudenas katedrāli, izstaigājām Ziemassvētku tirdziņu. Nobaudījām tradicionālos spāņu virtuļus - churros, kurus pasniedz ar karstu šokolādi. Bijām N.Teslas muzejā, braucām ar metro, bet vakarā bija ekskursija pa Madridi.

Trešdien, 14.decembrī agri no rīta devāmies uz 120 km attālo Kuenču (Cuenca), kas atrodas kalnos starp divām upēm. Kuenčas vecpilsētā apmeklējām Zinātnes centru, kurā noskatījāmies zinātnisko filmu par dinozauriem, konstruējām robotus un izstaigājām muzeju gida pavadībā. Pa šaurām vecpilsētas ieliņām devāmies augšup uz restorānu "El Panoramico" pusdienās. Pēc pusdienām devāmies pastaigā pa pilsētu.

Ceturtdien, 15.decembrī katras valsts pārstāvētās skolas pieslēdzās tiešsaistē, lai noskatītos eksperimentus. Mēs rādījām eksperimentu ar varavīksni. Skolēniem bija iespēja mācīties spāņu tradicionālo deju - flamenko, pēc tam sākās projekta 5.aktivitātes noslēguma daļa - tika izsniegti sertifikāti par dalību projekta 5. aktivitatē. Grieķijas dalībnieki pārņēma projekta stafeti - 6., noslēdzošā, aktivitāte notiks no 23.janvāra līdz 26.janvārim Grieķijā.


Mobilitāte Latvijā 14.11.2022. - 17.11.2022

Jelgavas Pārlielupes pamatskolā no 14.novembra līdz 17.novembrim notika Erasmus+ projekta "Think and Create your own Hobbies" 4.aktivitāte, kurā piedalījās skolēni un skolotāji no Portugāles, Grieķijas, Spānijas, Turcijas, Bulgārijas un Latvijas.

Pirmajā dienā projekta dalībnieki iepazinās ar mūsu skolu, apmeklēja "Karameļu darbnīcu", izstaigāja un apskatīja Jelgavas ievērojamākās vietas.

Otrajā dienā projekta dalībnieki devās uz Rīgu, lai iepazītos ar Vecrīgu, uzbrauktu Pēterbaznīcas tornī un baudītu gardo latviešu ēdienu virtuvi atpūtas centrā "Lido". 

Trešā diena tika veltīta lasīšanas tradīciju prezentēšanai videokonferencē, kurai pieslēdzās visu dalībvalstu skolas. Projekta dalībnieki stāstīja par lasītākajām grāmatām, savas valsts ievērojamākajiem literātiem, nacionālajām bibliotēkām un rakstības izveidošanos. Pēcpusdienā projekta dalībnieki devās uz Latvijas Nacionālo bibliotēku, kur bija ne tikai ekskursija, bet arī visi darbojās marmorēšanas darbnīcā.

Ceturtā diena sākās ar Jelgavas Pārlielupes bibliotēkas apmeklējumu. Projekta dalībnieki iepazinās ar bibliotēku, ieguva informāciju par to, kā radās un attīstījās rakstība, kā arī iemēģināja roku kaligrāfijā.Pēc bibliotēkas apmeklējuma projekta skolēni piedalījās sporta aktivitātēs un zīmēja savus iespaidus par Latviju, bet skolotāji plānoja nākamo, 5.aktivitāti, kura notiks Spānijā. Noslēgumā skolas direktore Ilze Arbidane visiem projekta dalībniekiem pasniedza sertifikātus par dalību projekta 4.aktivitātē.

 


Mobilitāte Turcijā 17.10.2022. - 17.10.2022.

Mūsu skolas 4.b klases skolēni, Timurs Borisovs, Matvejs Himins un Artūrs Zazuks, kopā ar skolotājām Jekaterinu Leskavnieci un Ligitu Tamaļūnu 15.oktobrī devās uz Turcijas pilsētu Eskišehiru, lai no 17.oktobra līdz 20.oktobrim piedalītos Erasmus projekta "Think and Create your own Hobbies" 3.aktivitātē.

Skolēni iepazinās ar skolu, prezentēja savus hobijus un iesaistījās dažādās darbnīcāsd, aplūkoja vecpilsētu, apmeklēja Zinātnes, Mākslas un Kultūras parku (Science, Art and Culture park), kurā varēja piedalīties interesantos eksperimentos, iepazīt Turcijas vēsturi un kultūru, noklausīties nacionālo instrumentu koncertu, apmeklēt lekciju planetārijā un izstaigāt pasaku pils labirintus. Tika apmeklēta arī stikla pūtēju darbnīca.

Viena diena tika veltīta Eskišehiras provinces apskatei. Bijām senajā Midas pilsētā, kas ir pazīstama ar savām frīģu arheoloģiskajām atliekām, kuras tiek datētas ar 3.gadu tūkstoti pirms mūsu ēras. Apmeklējām arī seno Dervišu skolu.


Mobilitāte Bulgārijā 28.03.2022. - 31.03.2022

 

 


Mobilitāte Poirtugālē 08.02.2022. - 11.02.2022.

 


Rudens aktivitātes

Projekta ietvaros mūsu skolā notika klases stundas veltītas kolekcionēšanai. Skolēni no 1.d,2.a,2.b, 3.a,3.b, 6.c un 7.c rādīja un stāstīja saviem klasesbiedriem par savām kolekcijām un interesēm. Klases stundas sanāca gan izzinošas gan airzaujošas. Vērojot plašu kolekciju klāstu, var secināt, ka šāda veida hobijam ir bezgalīgas iespējas!

 


Pavasara aktivitātes tika saistītas ar apkārtējo vidi, to uzkopšanu un saglabāšanu.

Mūsu sākumskolas skolēni aktīvi piedalījās Latvijas Lielajā talkā, uzkopjot vidi apkārt savām mājām. Turklāt pirmsskolas grupiņu audzēkņi un sākumskolas skolēni veidoja mazus dārziņus grupiņās telpās un savās mājās, stādot un audzējot dažādus augus pavasara laikā. Norisinājās diskusija par apkārtējās vides problēmām un to risināšanas iepējām, kurā piedalījās 6.d klases skolēni, izpētot šo problēmu un veidojot prezentācijas angļu valodā. Apkārtējās vides problēmu risināšanā iesaistījās arī 4.b klase kopā ar skolotāju Jeļenu Fjodorovu, izveidojot kancelejas preču darba organizatorus no pārstrādātiem materiāliem.   


Marta aktivitātes

Marta aktivitātes tika veltītas Lieldienu tradīcijām. Skolotājas Jeļenas Fjodorovas vadībā norisinājās divas tiešsaistes darbnīcas: origami darbnīca un Lieldienu rotājumu darbnīca. 5.b klases skolēni veidoja papīra zaķus origami darbnīcas laikā, bet 2.b klase daudzveidīgus Lieldienu rotājumus otras darbnīcas laikā. Lieldienu tradīcijas nav iedomājas bez garšīgiem ēdieniem, kurus pagatavoja 5.klašu skolnieces. Paldies mājturības skolotājai Svetlanai Zabelai un visām 5.klašu meitenēm par aktīvu iesaistīšanu šajā aktivitātē. Mūsu koordinatoru skolu no Portugāles ir izveidojusi mūsu projekta mājas lapu, kurā var iepazīties ar visām aktivitātēm no visām iesaistītajām projektā skolām:   http://createyourownhobbies.eu/ 


Ziemas aktivitātes

Projekta ietvaros notika dalībnieku valsts tradicionālo spēļu apmaiņa. Mūsu skola piedāvāja uzspēlēt latviešu spēli “Akmentiņ, lec laukā!’’, kuru izspēlēja un prezentēja citām valstīm 3.a klases skolēni. Janvārī un februārī tika saņemtas vēstules no dalībnieku valstīm ar viņu piedāvātajām tradicionālajām spēlēm, kuras veiksmīgi izspēlēja mūsu skolas pirmskolas bērni, kā arī divas māsas no 5.c un 8.c klases Emīlija Homma un Sofija Homma. Šajā laika periodā norisinājās arī citas projekta aktivitātes: daudzveidīgi māklas veidi un tehnikas. Mūsu skolā aktīvi piedalījās skolēni no 2.c, 3.a, 3.b un 5.c klases, kā arī pirmsskolas grupas.   informācija par projekta aktivitātēm ziemas periodā - ART WORKS un INTERNATIONAL GAMES    


Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība   Skolu apmaiņas partnerības (KA229) “Think and Create your own Hobbies” “Izgudro sev hobiju” Nr. 2020-1-PT01-KA229-078677_4  Projekta īstenošanas laiks no 2020. gada 1. septembra līdz 2022. gada 31. augustam. Maksimālais piešķirtais projekta finansējums ir 25 305,00 EUR. Mērķis: Motivēt skolēnus aktīvai, lietderīgai un izzinošai brīvā laika pavadīšanai, attīstot dzimtās valodas un svešvalodas, sociālās iemaņas un radošumu. Attīstīt sīko motoriku un kognitīvās prasmes, darbojoties ar dažādiem materiāliem un izgatavojot dažādas spēles. Veicināt skolēnu komunikācijas prasmes, samazinot moderno tehnoloģiju īpatsvaru ikdienas saziņā.

1.klase

st

stundu sataksts izmainas

korona time

veselibuveicinosa

vertibas 300x225

soma

edinasana1

Jelgava lv logo m

Jelgava lv logo b

e klase logo

uzdevumi logo

Skolas adrese

Loka maģistrāle 29, Jelgava, LV-3004

E-pasts: jppsk@izglitiba.jelgava.lv

Darba un pieņemšanas laiki: 8.00-16.00

Piekļūstamības paziņojums

pieejamiba 1

Skolas darbinieku tālruņi un e- pasta adreses

Amats 

 Vārds uzvārds

Tālrunis

e-pasts

sekretāre

Ina Matulēna

63027467

ina.matulena@izglitiba.jelgava.lv

direktore

Ilze Arbidane

63020275

Ilze.arbidane@izglitiba.jelgava.lv

direktores vietniece audzināšanas  jomā

Ļiļa Kiseļova

63012279

lilakiselova@izglitiba.jelgava.lv

direktores vietniece izglītības jomā

Viktorija Tihonova

63012278

viktorija.tihonova@izglitiba.jelgava.lv

direktores vietniece izglītības jomā Olga Fjodorova

63012277

olga.fjodorova@izglitiba.jelgava.lv

direktores vietnieks saimniecības darbā

Andrejs Koniševs

26534325

andrejs.konisevs@izglitiba.jelgava.lv

baseina vadītājs

Aivars Tihonovs 24556763 aivars.tihonovs@izglitiba.jelgava.lv

Datu drošības speciālists: Ina Matulēna , T: 63027467

e-pasts :  ina.matulena@izglitiba.jelgava.lv

Informācija par izglītības iestādes veikto personu datu apstrādi